13 Ağustos 2010 Cuma

Bu Hafta Ayşe Özyılmazelle Buse'nın Dolabı: Alternatif Alışveriş

Fashion Moda


"Farklı giyim seçeneklerinin peşindeyseniz, her yerde pişti olmaktan sıkıldıysanız işte size İstanbul'da alternatif alışveriş için tercih ettiğim beş adres. 


1) Building, Galata: Vanessa-Raisa, Zeynep Tosun, Ceylan Zigoslu gibi moda dünyasının 'genç tasarımcılarının' yarattıkları kıyafetlerini burada bulabilirsiniz. Ön tarafı kafe olan bu şirin mekanda hem yemeğinizi yiyip hem alışveriş yapabilirsiniz. Bir an önce göz atın. (Serdar-ı Ekrem Caddesi 27/A, Galata)


2) MelsCouture, Suadiye: Bu şeker mağazada takı, toka, çanta gibi akesuvar adına aklınıza gelebilecek her türlü şey mevcut. (Adres: Yazanlar Sk. Çınar Palas Apt. No: 9/3 Suadiye) 


3) Kumpanya 62, Nişantaşı: İpek Arnas, Vivet Yeruşalmi, Sudi Etuz'un kıyafetlerini bulabileceğiniz Kumpanya 62'deki en büyük ayrıcalık; aldığınız kıyafet üstünüze uymuyorsa alt kattaki atölyede ölçülerinize göre düzeltme yaptırabilmeniz. (Adres: Doktor Orhan Ersek Sok. No: 53 Topağacı/Nişantaşı). 

4) La Mariquita, Galata: Gamze Saraçoğlu, Zeynep Tosun, Zeynep Erdoğan, Özlem Erkan, Elaidi gibi tasarımcılara ek olarak Japonya ve Amerika'dan getirilmiş ürünler bulmanız da mevcut. (Adres: Galata Kulesi Sok. No: 3/B Kuledibi) 


5) FashiON the beach-Akmerkez: Yeni sezonda farklı konseptlerle yeni tasarımcıları ağırlayacak olan 'FashiON the beach'te genç tasarımcıların beach koleksiyonlarını bulabilirsiniz." 

1 yorum:

  1. serdar ekrem sokağı çok iyi bilirim çünkü arada doğdum ve büyüdüm bu modacıların dükkanlarınıda biliyorum son yıllarda açılmaya başladı, ve eski evimi görmeye her gittiğimde bu dükkanlarada uğrar bakınırIım galata istanbulun en güzel semtlerinden biridir,özellikle galata kulesinin meydanına kurulan kitap fuarını gezmesi çok keyifli, ve tabiiii galata modayı unutmamak lazım oda ayrı bir keyiftir..doğduğum ve büyüdüğüm yerin bukadar önem ve değer kazanması beni çok mutlu ediyor oraları görmeyen herkese tavsiye ediyorum gidip görün ve galatanın paha biçilmez atmosferini sizde soluyun...
    HANDE GÜLALMAZ

    YanıtlaSil